27. 1. 2013 Velká cena města Trutnova

První závody v novém roce. Někteří závodníci se posunuli do starších kategorií a také s tímto posunem se změnila i taktika při soutěžích. Na soutěž jsme odjížděli na dvě etapy. S dětmi dříve na soutěže kata. Se staršími až o nějaký čas později na soutěže kumite.

Vyjížděli jsme po půl sedmé ráno v této sestavě: Jakub Haljuk, Tomáš Dostál, Alexandra Kančiová, Iva Holomková, Barča Minářová a Medea Kančiová. Později za námi přijeli Dušan Balog, Jana Švecová, Anna Kašparová a Veronika Jandová.

Do prvních kol soutěže kata nastupovali kluci Jakub a Tomáš s ledabylým přístupem. Pro Tomíka to bylo osudné a již dále nepostupoval. Jakub se v dalších kolech vzpamatoval a v konečném umístění obsadil krásné třetí místo. Saša udělala chybu v jedné technice a poté nemohla dále zasáhnout do bojů o medaile. Musíme ji pochválit, zlepšilo se její nasazení, jenom ta chybička, ale to se stane i těm nejlepším. Barča a Medea startovaly ve stejné kategorii, kde Barča obsadila třetí místo. Obě děvčata by měla snížit postoje a v jejich kategoriích se cvičí jenom mistrovské katy, což mi ještě nezvládáme. Tři roky jsou krátká doba. Po soutěžích kata byl slavnostní nástup předání cen za soutěže kata.

Odpoledního bloku soutěží kumite se mohli zúčastnit pouze závodníci, kteří mají 6. kyu (zelený pás). Někteří závodníci a též i naši odjížděli domů. Soutěž kumite byla rozdělena do vícero váhových kategorií. Barča obsadila 3. místo, Medea, Dušan a Verča 2. místa a první místa získala děvčata Anna, Jana a Verča. Závody končily po 16. hodině, tak jsme byli i včas doma. Další závody se budou konat až ke konci března a to pro všechny kategorie s omezení kyu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *