Cesta Malého bojovníka

Ve středu 11.10.2023
trénink ve sportovní hale
vedle zimního stadionu
ze zdravotních důvodů

odpadá.

Další trénink už bez změny v pátek 13.10.2023

ve standardní čas od 16:00 hod.

Sledujte případné změny na
http://www.karate-litomysl.cz/

nebo

www.facebook.com/shotokan.karatedo.litomysl

Děkujeme za pochopení.

 

Litomyšlský oddíl karate přijímá v září do svých řad nové členy.

Pro nejmenší děti ve věku od 6 do 10 let je připraven speciální pohybový program nazvaný Cesta malého bojovníka.

Cesta malého bojovníka uvede děti zábavnou formou do světa pohybu a sportu. Formou skupinových her a různých průpravných cvičení budou děti rozvíjet své pohybové a motorické schopnosti. Děti se také naučí základům bojového umění karate a etice, která upevňuje v dětech kázeň a naučí je vážit si svých přátel i soupeřů.

Karate zatěžuje celé tělo rovnoměrně a nepřetěžuje jen některé partie. Děti se zároveň naučí správnému držení těla a dozví se, jak bezpečně cvičit bez zbytečných zranění. Cesta malého bojovníka pomůže usměrnit přebytečnou energii dětí a umožní jim se pod odborným dohledem vybít například do boxovacího pytle.

Jeden trénink za měsíc budeme věnovat také reálné sebeobraně, kde se děti se naučí, jak předcházet nebezpečným situacím.

Děti budou v rámci Cesty malého bojovníka procvičovat nejenom své tělo, ale poznají také nové kamarády, se kterými budou cvičit, běhat a soutěžit. Budou se jeden od druhého učit a komunikovat spolu v reálném světě bez přítomnosti počítačů, mobilů nebo facebooku.

Pro děti starší 10 let a dospělé zajímající se o karate připravil litomyšlský oddíl tréninky pro začátečníky, kde budou cvičenci postupně poznávat tajemství tohoto okinawského bojového umění.

Ze začátku se budou učit především základní techniky a na konci prvního roku je čeká zkouška na bílý pás. Po ovládnutí základních technik se budou cvičenci učit i složitější techniky a kombinace. Zároveň se naučí aplikaci technik v reálné sebeobraně.

Děti, které projeví zájem o sportovní karate a chuť soutěžit, budou mít možnost jezdit na turnaje po celé České republice. Na turnajích si děti vyzkouší své nabyté schopnosti a poměří síly se svými vrstevníky. Odměnou jsou jim medaile a poháry.

Dospělí po osvojení základů mají možnost účastnit se tréninků zaměřených na sebeobranu, kde se naučí reálné aplikace nejenom technik karate a zároveň i teorii sebeobrany včetně právního hlediska.

Pokud chcete sami začít cvičit karate nebo chcete dát své dítě na Cestu malého bojovníka, přijďte kdykoliv v průběhu celého září v pondělí, středu či v pátek v 17:00 do sportovní haly TJ Jiskra Litomyšl u zimního stadionu.

Zde se dozvíte časy tréninků jednotlivých skupin a trenéři zodpoví jakékoliv vaše dotazy.