Veronika Jandová obhájila titul mistryně ČR v karate

Začátkem prosince se v Českých Budějovicích konalo mistrovství ČR v karate mládeže. Z našeho oddílu se nominovali 3 závodníci Veronika Jandová, Dušan Balog a Marek Dostál.

Do Budějovic ale odcestovali pouze závodníci dva – Veronika a Dušan. Marek se bohužel zúčastnit nemohl. Veronika i Dušan poctivě trénovali celý rok a teď nastal čas své úsilí zúročit.

Hned po příjezdu do Budějovic a příchodu do sportovní haly se zdravíme s výpravou našich kamarádů z Liberce v čele s Bohumilem Kolocem, legendou českého karate. Po registraci a zvážení následuje důkladné rozcvičení včetně u Veroniky neoblíbeného poplácávání, což u přihlížejících vzbuzuje zájem a respekt.

Veronika, která obhajuje titul mistryně ČR z loňského roku, v prvním zápase nastupuje proti vyšší soupeřce z Třince, z čehož je zpočátku trošku nervózní. Brzy se ale Veronika dostává do tempa a suverénně vítězí.

V druhém zápase čeká Simona Šedivá ze Dvora Králové, se kterou se Veronika dobře zná. I v tomto zápase Veronika s přehledem a bez zaváhání vítězí a dostává se tak do odpoledního finále, kde se o zlato utká se Zuzanou Teuflovou.

Jakmile si Veronika zajistila postup do finále, nastává Dušanův čas. V prvním zápase mu los vybral za soupeře Ondru Blína ze spřáteleného Libereckého oddílu. Na obou borcích je vidět vzájemný respekt. Přeci jen prát se s kamarádem není snadné. Ani jeden nechce druhému ublížit. Přesto se Dušanovi nakonec podaří získat jeden bod a tento náskok si udržet až do konce zápasu. Dušan tedy v prvním zápase zvítězil.

Druhý zápas je už o poznání živější. Dušan od začátku nastupuje ostře a pere se tvrdě. Bohužel až moc tvrdě. Po 4 trestech za příliš tvrdý úder na hlavu soupeře je Dušan rozhodčími vyloučen. Dušan tedy do finále nepostoupil. Umístil se na krásném 3. místě a odváží si bronzovou medaili.

V odpoledním finálovém bloku nastupuje Veronika do zápasu o zlatou medaili a titul mistryně republiky proti Zuzce Teuflové. Vzájemná bilance z předchozích zápasů zatím hovoří ve prospěch závodnice z Ústí nad Labem.

V tomto finálovém zápasu získává první bod Zuzka. Vzápětí Veronika tvrdým úderem na střed těla posadila svoji soupeřku na zem a srovnala stav. Zápas je tvrdý a plný nekompromisních úderů a kopů. Tresty za přílišný silný kontakt dostávají obě strany. V závěru zápasu získává Veronika převahu a boduje rychlým kopem, který opět soupeřku poslal na zem. Svůj náskok si Veronika s přehledem udržela do konce a zaslouženě podruhé za sebou získala titul mistryně České republiky v karate.

Speak Your Mind

*